Biurka

Biurko, to bardzo ważny element umeblowania w domach. Towarzyszy nam od dawien dawna i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie było inaczej. Dorosłym stwarza przestrzeń do pracy, dzieciom natomiast stanowisko do zabawy, gier oraz nauki. Ze względu na swoją ważną funkcję, musi być więc idealnie dopasowane do potrzeb użytkownika. Co raz częściej wycofujemy się z telewizji na rzecz komputera, a w takim przypadku biurko staję się miejscem dowodzenia domem. Oglądamy przy nim filmy, gramy, kontaktujemy się ze znajomymi w mediach społecznościowych, pracujemy bądź uczymy się. Biurka, stają się więc naszą twierdzą w codziennym życiu. Ważne jest również wyposażenie obok nich jak: wygodne fotele obrotowe z możliwością regulacji, krzesła biurowe czy szafki, które umożliwiają przechowywanie drobiazgów potrzebnych do nauki czy pracy.

Jakie biurko wybrać?

W kwestii wyboru biurka musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Są to m.in.: wzrost, materiał i jakość wykonania, styl wykonania, indywidualne potrzeby.

Jak dobrać biurko do wzrostu?

Ogólnie przyjmuje się, że dla dzieci o wzroście 110-120cm optymalne będzie biurko o wysokości 52cm. Mając 130-140cm ok 58cm. Wzrost 145-160cm to już wyrskość biurka oscylująca między 64cm, a przy wzroście 160-170cm - 70cm. Wyżsi użytkownicy powinni skupić się na biurkach o wysokości blatu 75cm i więcej. Wysokość biurka jest bardzo istotna ze względu na naszą podstawę podczas użytkowania. Jeżeli nasze biurko będzie za niskie - będziemy siedzieli pochyleni, co może spowodować przykre konsekwencje. Nie inaczej ma się sytuacja, gdy biurko będzie za wysoko.

Najlepsze biurka drewniane

Najlepszym materiałem wykonania biurka zdaje się być drewno. Jest ono wytrzymałe i posłuży nam z pewnością bardzo długo. Minusem jednak jest to, że są zazwyczaj bardzo drogie. Zamienniki jak biurka fornirowane są bardzo popularne na rynku. Wykonane są z nieco gorszych materiałów, jednak mogą konkurować swoją wytrzymałością z drewnianymi, a są o wiele tańsze.

Styl i wygoda użytkowania biurka

Niezależnie od tego, na jakie biurko się zdecydujemy, musimy pamiętać o tym, aby po pierwsze było praktyczne. Zwróćmy uwagę więc na to czy posiada potrzebne nam szuflady, miejsce na blacie na dokumenty czy książki i komputer - oraz wysuwana półkę na klawiaturę, jeżeli takiej potrzebujemy. Drugorzędną sprawą jest wygląd i styl, który musi pasować do pomieszczenia, w którym chcemy umieścić biurko.

Jest 10 produktów.

Pokazano 1-10 z 10 pozycji

Aktywne filtry