Kanapy i sofy

Sofa to jeden z najważniejszych elementów umeblowania salony lub pokoju dziennego. To ona jest najczęściej wykorzystywanym miejscem do rozmów, relaksu czy oglądania telewizji lub czytania książek. Optymalnie dobrane sofy i kanapy nie tylko podkreślają wybrany styl, w którym urządzamy mieszkanie, ale są miejscem gdzie można wypocząć i godnie reprezentować dane pomieszczenie.

Niezależnie od wielkości pomieszczenia, w którym chcesz umieścić kanapę bądź sofę nasza bogata oferta dostarczy Ci wiele ciekawych propozycji na urządzenie swojego mieszkania wedle Twoich upodobań.

Kanapy i sofy - jak wybrać?

Duży wybór mebli na rynku czasami aż przyprawia o ból głowy. Chętnie podpowiemy, na co zwracać uwagę decydując się na zakup sofy lub kanapy do salonu.

Po pierwsze musisz pamiętać aby mebel pasował do stylu pozostałych elementów w pomieszczeniu. Mała rozkładana sofa z funkcją spania idealnie nada się do małego pomieszczenia, natomiast sofa z funkcją spania codziennego czy sofa trzyosobowa sprawdzi się lepiej do dużego salonu. Sofy rozkładane będą świetną alternatywą dla łóżka, oraz gdy często przyjmujesz gości. Są również bardzo praktyczne, gdyż zazwyczaj posiadają pojemniki, w które możesz schować np. pościel.

Zwróć również uwagę na kolor, kształt i materiał wykonania, gdyż taka kanapa będzie Ci służyć dłuższy czas.

Kanapa a sofa - różnice

Słowo sofa i kanapa często używane są zamiennie i służą do opisania tego samego mebla. Czy słusznie? Kanapy i sofy różnią się konstrukcją i rozmiarem. Mimo, że większość ludzi używa tych pojęć na przemian różnice są istotne i zauważalne gołym okiem. Sprawdź różnice miedzy kanapą a sofą.

Sofę najłatwiej opisać jako dużą ławę z poduszkami i dwoma oparciami. Jest zazwyczaj miejscem odpoczynku dla kilku osób. Występuje również w wersji rozkładanej z możliwością spania.

Kanapa zwykle używana jest w odniesieniu do zwykłych bądź małych sof. Słowo to pochodzi od francuskiego słowa "couche", co dosłownie oznacza "leżeć", a projekt kanap ma właśnie przełożenie w ich wyglądzie i kształcie. Kanapy zazwyczaj mają jedno oparcie lub nie mają go wcale i są o wiele mniejsze niż sofy.

Aktywne filtry